Auto Szef
ul. Pucka 159
81-154 Gdynia Pogórze Dolne
Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-18.00,
Sob 8.00-13.00
Tel: 58 623 28 10

ŚRUBY / NAKRĘTKI / ZABEZPIECZENIA

Felgi aluminiowe to jeden z elementów samochodu szczególnie narażony na kradzież. Droższe modele przyciągają amatorów cudzej własności i mogą stać się ich łupem w ciągu kilkunastu minut. Warto więc zainwestować w zestaw śrub antykradzieżowych. Nawet jeżeli nie gwarantują one 100-procentowejgo zabezpieczenia, to z pewnością znacząco wydłużają czas, jaki jest potrzebny do zdjęcia koła oraz zniechęcą do próby kradzieży.

Kluczowym elementem są oczywiście przejściówki, a więc specjalne końcówki, które pasują do unikalnych wzorów śrub. Bez nich samodzielnie nie przykręcimy i nie odkręcimy koła, a i wulkanizator będzie miał sporty problem z ich odkręceniem. Przy doborze śrub zabezpieczających powinniśmy wybrać te, w których producent dostarcza przynajmniej dwie przejściówki. To niewielki element, który często zdarza się zgubić, dlatego zawsze lepiej posiadać jeden zapasowy. Bardzo ważne, aby śruby zabezpieczające były tego samego rozmiaru, co śruby fabryczne. Zwróćmy uwagę na średnicę gwintu, jego skok oraz płaszczyznę przylegania (stożek lub kula). Tylko prawidłowo dobrana śruba zapewni solidne połączenie koła i piasty.

Śruby zabezpieczające można stosować zarówno do felg stalowych, jak i aluminiowych. Przy zakręcaniu i odkręcaniu nie zaleca się stosowania kluczy pneumatycznych, które mogą uszkodzić wzór zabezpieczający. Śrubę antykradzieżową najlepiej dokręcać jedynie za pomocą klucza dynamometrycznego, który zapewnia właściwą siłę docisku.

Call Now Button