Auto Szef
ul. Pucka 159
81-154 Gdynia Pogórze Dolne
Godziny otwarcia:
Pon-Pt: 8.00-18.00,
Sob 8.00-13.00
Tel: 58 623 28 10

OPONY MOTOCYKLOWE

Odpowiednio dobrane ogumienie jest jednym z najważniejszych elementów gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę motocyklem. W przypadku jednośladów, opona musi spełniać znacznie większe wymagania niż opona samochodowa. Łączna powierzchnia styku motocykla z podłożem jest niewielka. Od jej stanu zależy życie motocyklisty.

Wybór opon należy uzależnić nie tylko od typu motocykla, ale przede wszystkim zastosowania i stylu jazdy. Inne opony wybiorą właściciele chopperów i cruiserów preferujący pokonywanie długich dystansów, inne właściciele sportowych oraz turystycznych motocykli, a jeszcze inne ci, którzy jeżdżą crossami po nieutwardzonej nawierzchni. Kupując ogumienie warto zaufać producentom motocykli, gdyż homologują oni swoje pojazdy z jednym dopuszczalnym rozmiarem oraz typem konstrukcji opon.

Najszerzej stosowane są opony turystyczne. Stanowią one uniwersalny produkt, który zaspokoi potrzeby większości motocyklistów. Takie ogumienie dobrze sprawdza się na różnorodnych nawierzchniach i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Kierowcy chwalą je za wysoki komfort jazdy. Kierowcom ceniącym bezpieczeństwo oraz precyzję prowadzenia polecamy ogumienie typu chopper lub cruiser dostosowane do motocykli takiego właśnie rodzaju. Bardziej niż prędkość liczy się w nich wygoda podczas długiej podróży. Do szybkiej i bezpiecznej jazdy dobrze sprawdzają się sportowe opony. Zapewniają one dobrą przyczepność i dynamiczne prowadzenie pojazdu. Na podróże nieutwardzoną drogą zalecajamy opony typu offroad. Ich cechą charakterystyczną jest odporność na zużycie i mocna konstrukcja. Dzięki doskonałej przyczepności motocykl na takim ogumieniu dobrze wchodzi w zakręty.

Call Now Button